Üyelik Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi, genel şartlar ve koşulların bir uzantısıdır. Bir yasaklama durumunda veya neye izin verilip verilmediğini kontrol etmek için genel şartlar ve koşullar okunmalıdır.

1. Hesap

Her oyuncu sunucumuzda istediği kadar üyelik - karakter kayıtlı bulundurabilir. Sunucuda aktif olarak aynı IP adresinden '4' adet, aynı bilgisayardan '2' Adet karakter 'online' konumda bulundurulabilir. Bypass veya 3. parti yazılımlar ile belirtilen limitler kırılır veya kırılmaya çalıştığı tespit edilirse, ilgili oyuncunun sunucuda bağlantılı olduğu bütün hesaplar süresiz olarak kapatılır.

Sunucumuzda hesap paylaşımı olmamalıdır. Hesap paylaşımı yapmak herhangi bir cezai işleme tabii değildir.  Hesap paylaşımınız neticesinde yaşayabileceğiniz olumsuzluklardan yönetim sorumlu değildir.


Rollet Online sunucuları - sistemleri geçmiş ve günümüzde bilinen güvenlik açıklarına karşı korunaklı durumdadır. Oluşabilecek güvenlik açıklarına karşı sürekli olarak geliştirilmektedir. Hesap bilgilerinizi ve kişisel gizliliğinizi siz kendi hür iradeniz ile açıklamadığınız, çaldırmadığınız sürece, yönetim tarafından bu bilgiler, ortada nasıl bir gerekçe olursa olsun asla açıklanmaz.


Hesap sahibi, hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresine sahip olan kişidir. Yönetim ekibi, doğrulama amacıyla, hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresini sorma hakkına sahiptir.


Hesap bilgilerinin unutulması veya çalınması durumunda; yönetimi hesabın sizin olduğuna inandırmakla yükümlüsünüz. Yönetimin bu hususta size soracağı sorulara doğru cevap verdiğiniz takdirde hesap bilgileriniz sıfırlanıp yada olduğu haliyle size harfiyen bildirilecektir. 


Oyun içi her konuda Facebook Adresimizden yada Discord adresimizden bizlere özel mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz. Oyun içerisinden destek verilmemektedir. Oyun içerisinde Yönetici olduğunu iddia eden her şahıs dolandırıcı olarak kabul edilip Rollet Online sunucularından kalıcı olarak uzaklaştırılacaktır.


Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/RolletOnline

Instagram Kullanıcı Adı: rolletonline

Discord Adresimiz: https://discord.gg/cuQTF87 

Discord Yönetici Adı: ROLLET#0001 


İlgili adresler dışında hiç bir iletişim platformu bizi temsil etmemektedir.


2. Karakter

Sunucumuzda yer alan karakterleriniz ve itemleriniz sizlerin sorumluluğundadır. Herhangi bir itemi yanlışlıkla yere atmanız, oyun npc'lerine satmanız, ticarette dikkatsizliğinizden dolayı kandırılmanız, itemlerinize asilime ile istemsiz zarar vermeniz gibi benzeri durumlarda yönetim size yardımcı olmak zorunda değildir. Ancak sunucu içindeki tutumunuz, yönetim ekibine karşı saygılı bir profil çiziyor oluşunuz durumunda, yönetim insifiyatif kullanıp telafisi mümkün olan durumlarda size yardımcı olma hakkını saklı tutar. 

Rollet Online sunucularında sahip olduğunuz herşey sizindir. Ancak oyun içerisinde sahip olduklarınızı, herhangi bir gerçek para birimi karşılığında satamazsınız. Yalnızca sunucuda sanal ortamda bulunan içerikler karşılığında (Gold - Silk - Item Takası) satın alabilir veya satabilirsiniz. 

Rollet Online sunucularında herhangi bir para birimi ile ticaret yapmaya çalışmış, yapmış ve bunun sonucunda banlanmışsanız, yönetim tarafından %100 doğrulukla tespit edilip cezai işlemler uygulanır. Tarafımıza yalan beyanda bulunarak satış yapmadığını belirtmek, ekip arkadaşlarınızı veya oyun içerisinde oynayan oyuncuları galeyana getirmek, oyun içerisinde huzur ortamını bozmaya çalışma davranış eğilimleri bütün iletişim platformlarımızdan kalıcı olarak yasaklanmanıza neden olacaktır. 

Sunucu içerisinde veya dışarısında oyun içi sahip olduklarınızı Herhangi bir para birimi ile satmaya çalışır veya satmış olduğunuz tespit edilir ise ;

Satıcı: Sunucularımızdan kalıcı olarak uzaklaştırılır. Kişinin karakter banı hiçbir gerekçe ile açılamaz. HWID (Bilgisayar) banı yönetim insifiyatifi doğrultusunda kaldırılabilir.)

Alıcı: Satın alınan itemleri Gerçek para birimi ile aldığını direkt olarak itiraf ettiği takdirde, aldığı itemler sunucularımızdan kalıcı olarak silinerek karakterini oynamaya devam edebilir. Herhangi bir materyali, materyal grubunu TL ile aradığınız tarafımızca tespit edilirse, bu ticarete karışıp karışmadığınızı anlayabilmemiz için hesaplarınız kapatılıp, incelemeden sonra alışveriş olmadıysa açılacaktır. İnceleme ilgili oyncunun TL ile alışverişi araması nedeniyle yapılmaktadır. İnceleme esnasında, dürüst olup aldığınız materyalleri açıklamanız bu süreyi kısaltacaktır. Karakter sahibinin yönetimi yanıltacak, oyun huzurunu kaçıracak konuşmaları olur ise ilgili hesap incelenmesi tamamlanmadan, kapatılacaktır.(İşlem süresi en geç 48 saattir).  Alıcı kişi tarafımıza yalan beyanlar ile geldiği takdirde iletişim platformlarımızdan uzaklaştırılıp, kişiler daha sonrasında doğru beyanda bulunsalar dahi yönetim nezdinde bu davranış kabul görmeyecektir.

Karakter Satımlarında : Gerçek Para Birimi ile satılan karakterler, içerilerinde hangi çeşit itemler olursa olsun kapatılıp, kapatılmadan önceki geçen süreçlerde karakterdeki itemler alan oyuncu ile bağlantılı olan karakterlere aktarılmış ise, itemlerin aktarıldığı karakterlerde kapatılır.

3. Uygunsuz Karakter ve Guild İsmi Kullanımı

Karakter adınız herhangi bir etnik kökene, şahısa, dine, inanışa, yönetime küfür sayılabilecek terimler barındırıyorsa karakteriniz kapatılır. Bu durum oyun içerisindeki tutumunuz ele alındığında yönetim insifiyatifi doğrultusunda Nick değişimi yapılarak da giderilebilir.

4. Oyuncuları Aldatmaya ve Dolandırmaya Çalışmak

Dolandırmaya çalışmak veya oyun içerisinde hırsızlık yapmak yüz kızartıcı suçlar içerisinde en ağırı sayılıp, buna yeltenen oyuncular tespit edildiği takdirde, sunucularımızdan kalıcı olarak uzaklaştırılır.

5. Rahatsız Edici Oynanış

Her oyuncu karakterini istediği şekilde geliştirebilir ve oynayabilir. Ancak takım halinde yapılması gereken etkinlikler baz alındığında oyuncu kendi isteği doğrultusunda isterse katılmama hakkına sahiptir. Etkinliğe girip istediği hazı, beklediği eğlenceyi alamaması doğrultusunda etkinlikten çıkma hakkına sahiptir.  Bu hakları kullanmayıp ekip halinde oynanılması gereken etkinliklere girdiği takdirde, içeride her oyuncu takımına yarar sağlamaya çalışmakla yükümlüdür. Her oyuncunun oynayış tarzı, hızlılığı ve becerisi farklıdır. Etkinlik içerisinde hiçbir oyuncu herhangi bir oyuncunun hızlılığı ve becerisiyle karşılaştırılarak yargılanamaz. Toplu etkinliklerde yaşanılan olumsuz durumlarda yönetime gönderilen hiçbir şikayet dikkate alınmayacaktır. 

Yönetim ekibi uygun gördüğü zamanlarda eventlerde ki oynanışları takip etme, eventin işleyişini bozan oyunculara uyarı yapma, oyundan uzaklaştırma veya herhangi bir cezai işleme tabi tutma hakkına sahiptir.

Rahatsız Edici Oynanış Ek 1

İstediğiniz hazı alamamanız durumunda eventten çıkmanız ilgili kural Petra Etkinliği için uygun değildir. Petra Eventinde içeriye giriş ve çıkış yapan karakterler kayıt edilip, içeriye girmiş ve dc yemiş gibi gösterilen çıkışlarda, bu giriş çıkışları yapan oyuncuların bağlı bulunduğu bütün karakterler oyundan içerisinden belirli veya belirsiz bir süre Yönetim insifiyatifi doğrultusunda uzaklaştırılacaktır.

Rahatsız Edici Oynanış Ek 2

Battle Arena Random etkinliğinden 90 Cap Rollet sezonunda Battle Rank kasılmaktadır. Battle Rank, hesapları Venerable rütbesine ulaştıran tek yoldur. İlgili etkinliğe oyuncuların bir kısmı, takım arkadaşlarına maçı satmak, rakibi (hasmı) olan oyunculara oyunu kaybettirmek amacıyla giriş yapmaktadır. Oyuncuların bir kısmı içeride kötü bir maç geçiriyormuş gibi yapıp, tabiri caizse kolsuz numarası yaparak, etkinlik içerisinde kazanmaya hakkı olan tarafın kaybetmesini sağlamaktadır.

Battle Arena Random etkinliğinde artık takımlar, oyuncuların göremeyeceği bir yol ile sık sık izlenecektir. Etkinliğin seyrini bu tarz yollar ile değiştirmeye çalışan, değiştiren, tatsızlık çıkarmayı kendisine vizyon edinmiş, amacı içeride takımına fayda sağlamak olmayan hesap veya hesaplar bu kusuru işledikleri görüldüğünde, kullanıcıların hesabı süresiz olarak kapatılacaktır. Süresiz olarak kapatılan hesaplar ağır kusur işlemiş olarak sayılıp, birdaha açılması mümkün olmayacaktır.

6.  3. Parti İllegal Program,  Reklam İçerikli Yazılar

Rollet Online sunucularında bot kullanımı cezaya tabii değildir. Bot dışında ortaya çıkan herhangi bir 3. parti yazılımı kullanmak, bu yazılımlar ile haksız kazanç elde etmeye çalışmak, yönetim insifiyatifi doğrultusunda kabahatin kusuruna göre cezai işleme tabii tutulur. 

Rollet Online Sunucularında yönetime bildirip müsade almadan, herhangi bir websitenin, sosyal medya hesabının, videonun reklamını yapmak veya yapmaya çalışmanız doğrultusunda hangi cezai işleme tabi tutulacağınız yönetimin vereceği karara bağlıdır.

7. Oyun Client Dosyalarını Değiştirmek

Oyun client dosyalarında herhangi bir girdiyi değiştirmek Silkroadın yapısı gereği, oyunda herhangi bir buga sebebiyet vermemektedir. Ancak bu değişiklikler yapılıp, oyun içerisinde bug var, yüksek degre item var, oyun içerisinde olmayan bir item var gibi gösterilip, kargaşa çıkarmaya çalışan kişiler olur ise sunucularımızdan kalıcı olarak uzaklaştırılır. 

Cheat Engine tarzı programlar ile karakterin statlarını görsel anlamda editlemek, karakterde fazla gold - silk varmış gibi gösterip insanları yanıltmak, oyunun prestijini düşürecek hareketlerde bulunmak kalıcı olarak uzaklaştırılmanıza sebep olur.

8. Bug Kullanımları

Rollet Online sunucularında meydana gelebilecek herhangi bir bugdan haksız kazanç elde etmek büyük kusur sayılıp, oyundaki bütün haklarınızın silinmesi ve hesaplarınızın kalıcı olarak kapatılmasına sebebiyet verecektir.

Silkroad yapısı gereği içerisinde yararlı veya zararlı buglar barındırır. Başka oyuncuların oyun deneyimini yıpratacak, rakiplerinizden 1 adım öne geçmenizi sağlayacak herhangi bir skill bugu, attack bugu yapmak yönetim tarafından uyarılmanıza ya da cezalandırılmanıza neden olabilir. Tespit ettiğiniz herhangi bir bugu artniyetli olarak yapmayıp yönetime bildirmekle yükümlüsünüz. Yönetime bildirmeyip, bu buglardan doğan haksız rekabetler doğrultusunda oyun içerisindeki profiliniz değerlendirilerek, yönetimin insifiyatifi ve kusurun önemine göre cezai işleme tabii tutulabilirsiniz.

9. Özel Hayatın Gizliliği

Rollet Online sanal ortamda sizlere keyifli vakit geçirmeniz için oluşturulmuş bir dünyadır. Bu sanal dünyada herhangi birinin gizliliğini deşifre etmeye çalışmak, deşifre etmek, rakiplerinizin yakınlarını, akrabalarını, telefon numaralarını, sosyal medya hesaplarını oyun içerisinde yazarak oyuna duyurmak büyük kusur olarak sayılacaktır. Hiçkimsenin özel hayatı kişinin rızası olmadan bu sanal dünyada yer almamalıdır. Bu kusuru işlemeniz yönetim tarafından 'Ağır' bir şekilde cezalandırılmanıza, oyunun dışına itilmenize neden olabilir.

Ek1

Silkroad oynadığımızı düşünürsek bu oyunda birçok şikayet ile karşılaşıyoruz. Özellikle olayların çeşitliliği Özel hayatın gizliliği kural maddesini çarpıtmaya müsait olan, yanlış kararlar almanıza neden olacak şikayetlerle karşılaşıyoruz.

Özel hayatın gizliliği kapsamına şahısların geçmişte yaşadığı travmalar, kişilerin fiziksel problemleri, ruhsal problemleri, Silkroad içerisinde etik olmayan ama dalga geçilebilir konulara yaptırım uygulanmayacaktır.

14.03.2023 tarihinden itibaren Özel hayatın gizliliği kapsamını insanların telefon numaraları, adresleri, akrabaları, resimleri gibi titiz deşifre edici noktaları kapsayacak şekilde değerlendireceğiz bilginiz olsun.

Ek2

Özel hayatın gizliliği konusunda oyuncularımız özel mesaj yoluyla sürekli birbirlerini tehdit ederek psikolojik baskı oluşturmaktadır. 04.04.2023 tarihinden itibaren özel mesaj, party chat, global chat, party reform oyun içerisinde yazı yazılabilen her neresi var ise, bu yollar ile herhangi bir oyuncu, herhangi bir oyuncunun özel hayatını açığa dökmekle, özel hayatından şunu biliyorum seni bitireceğim gibi tehdit mesajları attığı takdirde sunucularımızdan kalıcı olarak uzaklaştırılacaklardır. Bu husustan dolayı karşı karşıya geldiğimiz oyuncular ile diyalog yollarımız tamamen kapalı olacaktır. 

10. Uygunsuz Chat Kullanımı

Rollet Online sunucularında, yazı yazılan oyuncunun haricinde, başka oyuncuların görebileceği yollardan küfürlü konuşmak chat ban cezası almanıza neden olacaktır. Şahıs bu tutumunu sürekli olarak devam ettirip, uyarı niteliğinde atılan chat ban yaptırımlarına kulak asmayıp devam ettiği takdirde karakterine girişleri belirli bir süre kapatılır. Belirli bir süre kapatıldıktan sonra oyuna tekrar giriş sağladığında tutumunun değişmediği tespit edilir ise oyundan kalıcı olarak uzaklaştırılır. Şahsın ne kadar süre chat ban, login ban veya ne kadar süre sonra tamamen oyundan uzaklaştırılacağı oyun içerisindeki tutumu, kusurları göz alınarak yönetim tarafından karar verilip uygulanacaktır. Herhangi bir şahısa haksız yere kesinlikle tespit etmeden cezai işlem uygulamamız mümkün değildir. Şahısların aldığı cezaya itiraz etme hakları bulunmamaktadır.

Oyun içerisinde şahsınıza globalden veya All chattan küfür edildiği takdirde, şikayetleriniz özel mesaj yolu ile kabul edilmeyecektir. Bazı oyuncuların işledikleri kusurları işlememiş gibi Masterlarına, ekip arkadaşlarına anlattığı yalan söylediği tespit edilmiştir. Buna istinaden bütün küfür şikayetleri her oyuncunun görebileceği şekilde 'Discord Kanalında Açılan Uygunsuz Chat Kullanımı' kanalına fotoğrafta hiçbir kırpma, kesme, fotoshop yapılmadan direkt olarak atılarak;

Fotoğrafla birlikte yalnızca gereğinin yapılmasını arz ederim ( isterim, rica ederim, istirham ederim) tarzında yazı bırakılabilecek olup, bunun haricinde kanalın içerisinde oyuncuların birbirleriyle kavga etmesi, yönetime ilgili kanalda taraf tutmak ile suçlama yapılması veya başka herhangi bir yazının yazılması uyarılmanıza, yazdığınız yazıların silinmesine, kanaldan kalıcı olarak uzaklaştırılmanıza ve birdaha tarafımıza hiçbir konuda şikayet bildirimi yapamamanıza neden olacaktır. 

Oyun içerisinde Köpek, it, davar vb gibi hakaret içerikli kelimelere herhangi bir cezai işlem yapılmamaktadır. Yalnızca ailevi, kişisel, din, dil, ırk, cinsiyet, kişiye direkt olarak küfür içeren yazılar cezaya tabii tutulur. Yapılan her şikayet fotoğrafı en geç 48 saat içerisinde ilgili kanalda okunup 'Mesajı yanıtla' yapılarak ilgilenildiği yazılarak, bu bilgiyi bütün oyuncuların okuması sağlanacaktır. Hangi şahsın ne kadar ceza aldığı paylaşılmayacak olup, kendi notlarımızda devamlı olarak bulunacaktır.

Ek1

Sunucu içerisinde özel mesaj ile yapılan küfürleşme ve argolaşmaya müdahalede bulunulmuyor, birbirinden rahatsızlık duyan oyuncular rahatsız oldukları rakiplerine chat block atma yoluna gidebilirler.  Kişilerin özel hayatları ile ilgili (işi, eşi, kız kardeşi, özellikle bayan yakınları) ile tehdit edilmesi Özel Hayatın Gizliliği kural maddesindeki sorumlulukları kapsayacaktır. Bununla birlikte özel mesaj yolu ile, kişiler hangi dine mensup olursa olsun, dini değerlere, dinler için kutsal sayılan emanetlere küfür ettikleri veya saygısızlık yaptıklarında yönetim tarafından bu kusuru işleyen oyuncunun oyun içi tutumu, davranışları, saygısızlığın boyutu göz önüne alınıp, hangi yaptırımın uygulanacağını yönetim belirleyecektir.

11. Oyun İçerisinde Taşkınlık Oluşturabilecek Durumlar

Oyun içerisinde yanlış bulduğunuz, hatalı olduğumuzu düşündüğünüz herhangi bir konuda tarafımıza 'Özel Mesaj Yolu' ile bildirmelisiniz. Bu gibi konularda oyunda global atarak oyundan memnun olan oyuncuları yanıltmak, oyun heveslerini indirgemek, oyun düzenini bozmaya çalışmak, artniyetli davranıyor sayılmanıza neden olabilir. Bu gibi durumlarda chat ban yada oyundan kalıcı olarak uzaklaştırılabilirsiniz.

Sunucu içerisinde eşyalarınızı event mantığı ile global atarak dağıtmak hesaplarınızın kapatılmasına sebep olur. Oyunu bırakmak istiyorsanız, eşyalarınız size fazla geliyor birilerine vermek istiyorsanız bunu oyuna yansıtmadan sessizce verip, oyundan ayrılabilirsiniz.

Rollet Online sunucularında bazı kişilerin veya oluşumların, oyunun amacının dışına çıkıp, kişilerin birbirlerini banlatma gayreti içerisinde olduğunun görmekteyiz. Bu bilinçte olan oyuncular yönetime karşı üstün çıkmak için hiçbir dayanağı olmayan suçlamalar yaptığı takdirde,  iletişim platformlarımızdan uzaklaştırılacak olup, bu tutumunu sunucu içerisine taşıma yoluna başvurursa sunucularımızla da olan iletişimi koparılacaktır.

12. Oyuncu - Yönetim İlişkisi

Her şahıs yönetime karşı saygılı olmak zorundadır. Yönetimde, şahıs ne kusur işlemiş olursa olsun saygılı olarak konuyu açıklamakla yükümlüdür. Şahıs yönetime saygı sınırlarını aşarak yaklaştığı takdirde, yönetim iletişim platformlarından uzaklaştırma, oyuncu ile konuşmama, diyalog kurmama hakkına sahiptir. Oyun içerisinde aldığınız herhangi bir ceza doğrultusunda, hiçbir ekip arkadaşınız sizin hakkınızda bilgi alamaz. Konuyla alakalı yalnızca ceza alan kişinin yazdığı 'Özel Mesaj' lar dikkate alınacak olup ceza alan şahsın kendisine gerekli açıklamalar en geç 48 saat içerisinde yapılacaktır. 

13. Yönetimin Bireylere ve Sunucuya Karşı Yükümlülükleri

Rollet Online yönetimi Sunucu gizliliğini korumak, yapılabilecek her türlü saldırıya karşı sunucuyu korumakla yükümlüdür. Oyun içerisindeki huzuru devam ettirmek, oyun deneyiminizi korumak, oyun kurallarını çiğneyen oyunculara karşı yaptırım uygulamak ile yükümlüdür. Her şahıs Rollet Online sunucularında oynadığı müddetçe teknik destek alma hakkına sahiptir. Ancak destek almak istediği esnada yönetime karşı saygılı olmak zorundadır. Aynı şekilde yönetimde bireye karşı saygılı olmalıdır.

Rollet Online yönetimi herhangi bir oyuncunun, herhangi bir kusurunu tespit ettiğinde cezalandırmakla yükümlüdür. Ceza alan oyuncu hiçbir şekilde nasıl yakalandığını, nasıl tespit edildiğini, şikayet varsa kimin şikayet ettiğini öğrenemez. Yönetim oyuncuya hiçbir şekilde kanıt sunmak zorunda değildir. Kanıt sunmak zorundaymış gibi mesaj atıldığında cevapsız bırakma hakkına sahiptir. 

Kullanıcı Sözleşmesi gerek duyulduğunda değiştirilebilir, ekleme yapılabilir, herhangi bir kural çıkartılabilir. Gözden kaçan herhangi bir durum var ise yönetim bu durumlarda gerekli cezai işlemi yapma hakkına sahiptir. Kullanıcı sözleşmesi linki oyun içerisinde ChangeLog kısmına bırakılacak olup, sözleşmede herhangi bir düzenleme yapıldığı takdirde oyun içerisinde değişiklik, ekleme, çıkarma yapıldığını Rollet Online yönetimi duyuru yaparak sizlere bildirmekle yükümlüdür.


14. Sahte Honor Rank Puanı Kazanımı Elde Etme

Rollet Online sunucularında sahte Honor Rank puanı kasmak ciddi bir kusur olarak işleme alınacaktır. Sahte Rank kastığınız, honor kazanımlarınızı kontrol eden Algoritma tarafından tespit edlilir ise, Honor Puanlarınız sıfırlanır. Ayrıca sahte rankı kasma yolunuza göre karakteriniz süresiz olarak da kapatılabilir. Bunun bir hata sonucu gerçekleşmiş olduğunu düşünürseniz server yönetiminden kontrol edilmesini isteme hakkınız vardır. Kontrol edildikten sonra size en geç 48 saat içerisinde olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılacaktır.
	  
	  
15. Tehditvari Söylemler

İletişim platformlarımızdan yaptığınız şikayet bildirimlerinde ya da yönetim ile kurduğunuz herhangi bir diyalogda, herhangi bir isteğinizi bildirirken, bunu yapmazsanız 50 kişi oyunu bırakırız. 180 kişi oyunu bırakırız tarzındaki yaklaşımlarınız tehditvari yaklaşım olarak kabul edilip oyundan uzaklaştırılmanıza neden olabilir.


16. İtemlerin Emanet Edilmesi

İtemlerinizi emanet ettiğiniz arkadaşlarınız, dostlarınız oyunda herhangi bir büyük kusurdan uzaklaştırıldıklarında, emanet ettiğiniz itemlerde erişilemez hale gelmiş olur. İtemlerinizi arkadaşlarınıza emanet ediyorsanız, yaşanan bu durumlarda itemlerinizinde banlanan karakterde kalacağını kabul etmiş sayılırsınız.

17. Karakterlerin Emanet Edilmesi

Karakterlerinizi arkadaşlarınıza, kardeşinize , eşinize dostunuza oynaması için emanet ettiğinizde, işlediği bütün kusurlar, karakterin sahibinin işlemiş olduğu sayılacak olup, bu bir savunma olarak tarafımızda kabul görmeyecektir.